You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
دانشکده هدی
دانشگده هدی

پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی

📣پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی، دانشکده هدی وابسته به جامعه الزهرا علیهاالسلام

✴️دانشکده هدی در مقطع کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های زیر دانشجو می‌پذیرد:
✨علوم قرآن و حدیث
✨فلسفه و عرفان اسلامی
✨فلسفه و حکمت اسلامی
✨فقه و مبانی حقوق اسلامی
✨مشاوره
✨علوم تربیتی  
✨روانشناسی

✍️ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی :
www.sanjesh.org

⏳زمان ثبت نام:  مرداد ۱۴۰۱

📌مزایای تحصیل در دانشکده هدی :
📋مدرک معتبر دانشگاهی از وزارت علوم 
💰شهریه مناسب و اعطای وام دانشجویی 
 💶تخفیفات ویژه خانواده طلاب و ممتازین 
🕯بهره مندی از اساتید برجسته 
📎مکانات خوابگاهی 
🖇فضای فرهنگی چند ملیتی 
🏊‍♀دارای سالن های ورزشی (استخر و ....)
🎲مهد کودک 
🚌سرویس رفت و آمد 

✅اطلاعات بیشتر در سایت دانشکده به نشانی 
https://hu.jz.ac.ir/fa

✅عضویت در کانال ایتا:   
🆔 @hudauniversity

تلفن: 8-02532925104 داخلی 126 و 09916691190
✅نشانی: قم ـ سالاریه ـ بلوار بوعلی ـ جنب جامعه الزهرا علیهاالسلام
 نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

 برای مشاهده شرایط پذیرش دانشجویان کارشناسی دانشکده هدی   لطفا کلیک کنید. 

نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

دانشکده هدی  از جمله موسسات آموزش عالی غیردولتی و  زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد که به  صورت بدون آزمون در دو ورودی مهر و بهمن ماه دانشجو پذیرش می نماید. با توجه به این که این دانشکده  زیر نظر وزارت علوم می باشد و مدرک ارائه شده توسط آن مورد تایید این وزارت میباشد از این رو گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل داوطلبان به حساب می آید. 

زمان شروع ثبت نام بدون کنکور دانشکده غیر انتفاعی الهیات و معارف اسلامی هدی

ثبت نام در دانشکده هدی در دو ورودی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. ثبت نام مهرماه  این دانشکده در ر واقع هم زمان با انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می گیرد. از این رو می توان مرداد ماه را با توجه به شروع انتخاب رشته کنکور سراسری زمان شروع ثبت نام بدون کنکور دانشکده غیر انتفاعی  الهیات و معارف اسلامی (هدی) تخمین زد.

برای ثبت نام ورودی بهمن ماه این دانشگاه نیز  در آبان ماه و در قالب تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی انجام می گیرد.

 نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

این دانشکده  به یک  شیوه در مقطع کارشناسی به صورت سوابق تحصیلی یعنی بدون کنکور  دانشجو پذیرش می نماید . برای  ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی  نیازی به شرکت در آزمون نمی باشد و تنها داشتن مدرک پایه در خواستی کفایت می نماید. این دسته از داوطلبان نیز بایستی با دریافت دفترچه تنها از لیست رشته هایاین دانشگاه که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می نمایند اقدام به انتخاب کنند. در ثبت نام بدون کنکور دانشکده هدی داوطلبان می توانند 150 انتخاب داشته باشند این 150 انتخاب بایستی جزء رشته های بدون آزمون این دانشگاه بوده باشد تا امکان ثبت آنها در سامانه وجود داشته باشد.

شرایط و ضوابط  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

از جمله شرایط مهم برای ثبت نام می توان به مدرک پایه مورد نیاز اشاره نمود. به این صورت که داوطلبان ثبت نام برای مقطع کارشناسی این دانشکده بایستی مدرک پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام قدیم و یا مدرک معادل این ها را داشته باشند. برای داوطلبانی که برای مقطع کاردانی این دانشکده اقدام خواهند نمود نیز مدرک دیپلم مورد نیاز می باشد.

توضیحات پایانی

با توجه به این که پذیرش دانشکده الهیات و معارف اسلامی (هدی) در مقطع کارشناسی از  طریق  سوابق تحصیلی  صورت می گیرد از این رو داوطلبان در هنگام وارد نمودن کد رشته ها توجه نمایند. برای داوطلبانی که در رشته های با آزمون ثبت نام خواهند نمود رتبه داوطلبان از اهمیت برخوردار می باشد و بایستی داوطلبان در آزمون سراسری شرکت نموده و برای انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی مجاز شناخته شوند. اما برای رشته های بدون آزمون تنها معدل داوطلبان ملاک بوده و دیگر نیازی به شرکت در آزمون سراسری وجود ندارد. همچنین اعلام نتایج قبولی در دانشکده هدی نیز از طریق سامانه سازمان سنجش و هم زمان با اعلام نتایج کنکور سراسری صورت می گیرد. برای دریافت نتیجه نیز در بازه زمانی اواخر شهریور ماه از طریق بخش سراسری این سامانه و وارد نمودن اطلاعات داوطلبی که در زمان انتخاب رشته داوطلبان دریافت نموده اند می توانند اقدام نمایند.

آدرس دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

نام دانشکده 

استان شهر

شماره تلفن

نشانی

دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی  

قم – قم

02532925104

 

   قم خیابان بوعلی جنب جامعه الزهرا کدپستی 1665137169

راه های ارتباطی دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

ازطریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071375 تماس بگیرید.

 تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره 992211060

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا ساعت 14
نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

برای مشاهده ی شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده هدی اینجا را کلیک کنید .

 نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی  ارشد دانشکده الهیات و معارف اسلامی هدی

دانشکده هدی  از جمله موسسات آموزش عالی غیردولتی و  زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد که به دوصورت دانشجو ی ارشد پذیرش می نماید.

 • پذیرش سازمان سنجش کشور 
  در این روش پذیرش دانشجو صرفاً از طریق کنکور سراسری که سالانه توسط سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org برگزار می‌گردد ، صورت می‌گیرد و بعد از اعلام اسامی چند برابر ظرفیت و انجام مصاحبه توسط دانشگاه افرادی که امتیاز لازم را در مصاحبه کسب کرده اند به سازمان سنجش معرفی می شوند و پذیرفته‌شدگان نهایی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه‌ها اعلام می‌شوند.

 • پذیرش اختصاصی ویژه طلاب خواهر 
  در این روش پذیرش با آزمون (از طریق آزمون داخلی، مصاحبه )  انجام خواهد شد . دارندگان مدرک کارشناسی دانشگاهی نیز با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل دروس حوزوی مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

 
معرفی دانشکده هدی

 

دانشکده غیرانتفاعی الهیات و معارف اسلامی هدی، یکی از مؤسسات علمی وابسته به ‌جامعةالزهراء(س)  است که در سال 1373 با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی تاسیس گردید.

این دانشکده در طول سالهای رشد و نمو خود به سوی بالندگی و کمال؛ تربیت زنان متخصص و فرهیخته دانشگاهی با حفظ ترسیم مبانی اسلامی در اندیشه و عمل آنان در راستای جریان سازی علمی بین المللی و داخلی را به عنوان اصلی ترین رسالت خود قرار داده است. اکنون که قریب به 27  سال از عمر این مجموعه علمی میگذرد توانسته تا 18 کشور جهان  بیش از 300 دانشجوی بانوی فرهیخته بانو تربیت نموده تا در نشر اندیشه های اسلامی در کشور های خود جهد و تلاش نمایند.

رشته های تحصیلی دانشکده  با الهام از برنامه­ ها و اهداف سند چشم انداز ۲۰ساله جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد تحول راهبردی و ارتقای سطح کیفی آموزش؛ در مقطع کارشناسی شامل 7 رشته «علوم قرآن و حدیث، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، روانشناسی، علوم تربیتی و مشاوره ) ودر مقطع کارشناسی ارشد با 10 رشته علمی شامل « علوم قرآن و حدیث،روانشناسی اسلامی (مثبت گرا )،روانشناسی عمومی ، مدیریت آموزشی، فلسفه و کلام اسلامی، فقه و حقوق خانواده، حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم­شناسی، شیعه شناسی با گرایش کلام به زبان فارسی و انگلیسی » است که تحت اشراف کادر علمی مجرّب، هم اکنون نزدیک به  1000نفر  دانشجوی در حال تحصیل است.

این دانشکده در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی و در راستای پاسخ به تقاضای داوطلبان آموزش عالی در خارج و داخل کشور برای پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی وکارشناسی ارشد فعالیت دارد . هم چنین با توجه به برنامه‌های راهبردی بلند مدت علمی، آموزشی و پژوهشی در نظر دارد تا حضور جدی خود را در عرصه‌های بین‌المللی متجلی سازد.

بر این اساس پذیرش دانشجویان در رشته‌هایی که پاسخگوی نیازهای منطقه‌ای و جهانی در زمینه تربیت بانوان متخصص است را  مورد توجه قرار گرفته داده  حضور در عرصه‌های بین‌المللی آموزشی - پژوهشی می‌تواند موجب تبادل تجربیات در سطح بین‌المللی، بروز رسانی و استاندارد نمودن روش‌های نوین آموزشی و پژوهشی، رشد و ایجاد تغییر مناسب در حوزه دانشجو، گروه و دانشکده گردد. این تغییرات در حقیقت همان روند بین‌المللی نمودن دانشگاه می‌باشد و بر این اساس، مرکز تحصیلات تکمیلی به عنوان اصلی ترین کانال ارتباطی که به صورت بالقوه توانایی جذب دانشجوی بین‌المللی را دارد اقدام به پذیرش دانشجو برای گروه‌های حائز شرایط در مقاطع فوق‌الذکر نموده است.
دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون اختصاصی کارشناسی ارشد

برای مشاهده دفترچه ثبت نام آزمون اختصاصی  اینجا را کلیک کنید .
تسهیلات ویژه دانشجویی

برای مشاهده تسهیلات ویژه دانشجویی در دانشکده هدی لطفا کلیک کنید . 

 1. وام دانشجویی در هر ترم
 2. بهره مندی دانشجویان از امکانات مختلف جامعه الزهرا  سلام الله علیها از جمله کتابخانه، مرکز رایانه، خدمات پزشکی و مشاوره، امکانات ورزشی و تفریحی، مهد کودک و سرویس ایاب و ذهاب
 3. برخورداری دانشجویان از تسهیلات تغذیه با نرخ دانشجویی، بیمه حوادث
 4. تقسیط شهریه
 5. بهره مندی دانشجویان ممتاز، حافظین کل قرآن ( مطابق مقررات مصوب)، طلاب و خانواده محترم ایشان( همسر و فرزندان) در هر نیمسال تحصیلی مطابق هیأت امنای دانشکده
 6. خوابگاه مجردی ویژه دانشجویان غیر بومیمدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد

1    اصل شناسنامه و یک سری تصویر از تمام صفحات

2     اصل کارت ملی و یک سری تصویر پشت و رو

3    اصل مدرک کارشناسی به همراه یک برگ تصویر

4     اصل ریز نمرات کارشناسی و یک برگ تصویر

5     ارائه فرم تکمیل شده (فرم شماره 14) برای دانش آموختگان سال آخرکارشناسی

6     عکس 6 قطعه 4*3 (پشت نویسی شده)
مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی

1    اصل شناسنامه و یک سری تصویر از تمام صفحات

2     اصل کارت ملی و یک سری تصویر پشت و رو

3    اصل یا گواهی دیپلم به همراه یک برگ تصویر

4     اصل ریز نمرات سه ساله دبیرستان و یک برگ تصویر

5     اصل یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی به همراه یک برگ تصویر

6     اصل نمرات پیش دانشگاهی و یک برگ تصویر

7     عکس 6 قطعه 4*3  (پشت نویسی شده)

8     درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم (برای نظام قدیم)، پیش دانشگاهی (برای نظام جدید) از اداره پست و تحویل رسید آن به امور پذیرش دانشکده
ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد

برای مشاهده شیوه  ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد اینجا را کلیک کنید